jakubszymanski.net

Jakub Szymański · Statystyki · Źródło: plusliga

Jakub Szymański statystyki — dane kariery siatkarza z GKS Katowice

Jakub Szymański, 28-letni przyjmujący z Polski, rozegrał w swojej karierze 151 meczów w 444 setach, zdobywając 1155 punktów. Zawodnik grający dla GKS Katowice zanotował 978 skutecznych ataków (46,6%) oraz 103 ace'i. Jego statystyki obejmują występy dla GKS Katowice, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Buskowanki Kielce.

Statystyki kariery

Łączne statystyki kariery: Jakub Szymański
Statistica Valore
attack_blocked 178
attack_errors 169
attack_perfect 1021
attack_perfect_pct 46.4302
attack_total 2199
block_points 76
block_points_per_set 0.1659
matches 155
points 1205
reception_errors 166
reception_negative 742
reception_perfect 445
reception_perfect_pct 17.4032
reception_total 2557
serve_aces 108
serve_aces_per_set 0.2358
serve_errors 349
serve_total 1249
sets 458

Statystyki sezonowe (klub)

Statystyki: Jakub Szymański według sezonu
Sezon Drużyna Competizione Statystyki
2026/2027 GKS Katowice PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Przyjmujący
2025/2026 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PlusLiga
  • Numer na koszulce: 23
  • position: Przyjmujący
2024/2025 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PlusLiga
  • Numer na koszulce: 23
  • position: Przyjmujący
2023/2024 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PlusLiga
  • Numer na koszulce: 23
  • position: Przyjmujący
2022/2023 GKS Katowice PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Przyjmujący
2021/2022 GKS Katowice PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Przyjmujący
2020/2021 GKS Katowice PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Przyjmujący
2019/2020 GKS Katowice PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Przyjmujący
2018/2019 Buskowianka Kielce (TAURON 1. Liga) PlusLiga
  • Numer na koszulce: 7
  • position: Przyjmujący
2017/2018 Dafi Społem Kielce PlusLiga
  • Numer na koszulce: 2
  • position: Przyjmujący

Szymański — liczby klubowe w PlusLidze

Jakub Szymański
@kubaaa_7 via Instagram · © @kubaaa_7 · Źródło: instagram.com

W ciągu 155 meczów rozegranych w polskiej elicie Jakub Szymański zdobył 1205 punktów, co ujawnia profil zawodnika skoncentrowanego na ataku: 1021 jego uderzeń zakończyło się punktem (46,43% skuteczności), a kolejne 108 to asów serwisowych. Jako przyjmujący wykazał się solidnością w przyjęciu — 445 idealne przyjęcia z 2557 prób to 17,40% skuteczności. Wystąpił w 458 setach, zaliczając także 76 punktów z bloku. Dane pokazują doświadczenie i regularność na najwyższym polskim poziomie rozrywki, z uwzględnieniem pobytów w GKS Katowice i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Jakub Szymański w sezonie 2017/2018 — Dafi Społem Kielce

W sezonie 2017/2018 Jakub Szymański grał w Dafi Społem Kielce w PlusLidze, noszący koszulkę z numerem 2. Na pozycji przyjmującego zmierzyć się z wyzwaniami czołowej polskiej ligi klubowej. Sezon stanowił dla niego ważny etap rozwoju w profesjonalnej siatkówce, gdzie zdobywał doświadczenie w najwyższej klasy rozgrywkach. Okres ten wpisał się w jego systematyczny wzrost umiejętności na poziomie krajowym.

Jakub Szymański w sezonie 2018/2019 — Buskowianka Kielce

W sezonie 2018/2019 Szymański reprezentował Buskowankę Kielce grającą w TAURON 1. Lidze, nosząc numer 7. Sezon ten przypadł zawodnikowi jeszcze przed przeniesieniem się do GKS Katowice. Na pozycji przyjmującego zdobywał kolejne doświadczenie w polskiej siatkówce, uczestnicząc w rozgrywkach drugiej klasy. Czas spędzony w Kielcach w latach 2017–2019 stanowił ważny fundament jego późniejszego awansu do czołowych zespołów kraju.

Jakub Szymański w sezonie 2019/2020 — GKS Katowice

Jakub Szymański w sezonie 2019/2020 grał w GKS Katowice na pozycji przyjmującego, noszący koszulkę z numerem 2. Rozgrywki odbywały się w ramach PlusLigi, najwyższej klasy rozgrywek siatkarskich w Polsce. Okres ten przypadł w czasie jego pierwszego pobytu w katowickim zespole, kiedy to zawodnik pracował nad umocnieniem swojej pozycji w elicie polskiej siatki. Sezon 2019/2020 stanowił początek jego bardziej intensywnej kariery klubowej na szczeblu najwyższym, gdzie miał okazję pokazać swoje umiejętności atakujące i zagrywkowe.

Jakub Szymański w sezonie 2020/2021 — GKS Katowice

W sezonie 2020/2021 Szymański kontynuował grę w GKS Katowice w roli przyjmującego z numerem 2 na koszulce. Rozgrywki ligowe odbywały się w PlusLidze, a sezon przypadł w okresie, gdy zawodnik pogłębiał doświadczenie w polskiej elicie siatkarskiej. Drugi sezon z GKS Katowice umożliwił mu dalszy rozwój w klubie, gdzie konsekwentnie pracował nad podnoszeniem swoich parametrów i efektywności gry, zwłaszcza w ataku i zagrywce.

Jakub Szymański w sezonie 2021/2022 — GKS Katowice

Sezon 2021/2022 to kolejny rok Jakuba Szymańskiego w barwach GKS Katowice, gdzie pełnił funkcję przyjmującego ze swoim stałym numerem 2. Rozgrywki prowadzone były w ramach PlusLigi na najwyższym poziomie. Trzeci konsekutywny sezon w Katowicach pozwalał zawodnikowi na systematyczną pracę nad swoją grą i budowanie doświadczenia wśród elity polskiej siatki. Okres ten stanowił ważny etap jego kariery klubowej w pierwszej połowie lat dwudziestych.

Jakub Szymański w sezonie 2022/2023 — GKS Katowice

W sezonie 2022/2023 Jakub Szymański grał w GKS Katowice w roli przyjmującego, noszą koszulkę z numerem 2 w rozgrywkach PlusLigi. Był to powrót siatkarza do zespołu, w którym wcześniej budował swoją karierę w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Szymański, urodzony 25 marca 1998 roku, kontynuował swoją działalność w Polsce po doświadczeniu zagranicznym. W tym sezonie pokazał swoją doświadczenie i umiejętności na pozycji przyjmującego w jednym z czołowych polskich klubów.

Jakub Szymański w sezonie 2023/2024 — Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W sezonie 2023/2024 Jakub Szymański przeniósł się do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, gdzie grał na pozycji przyjmującego z numerem koszulki 23 w PlusLidze. Transfer do ZAKSY stanowił istotny krok w karierze siatkarza, który przenosił się do jednego z najsilniejszych zespołów w Polsce. Wysokość 200 centymetrów i doświadczenie zdobyte w poprzednich latach czyniły go cennym zawodnikiem dla zespołu z Kędzierzyna-Koźla. Sezon był kolejnym etapem jego profesjonalnej drogi w elitarnych rozgrywkach.

Jakub Szymański w sezonie 2024/2025 — ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Sezon 2024/2025 przyniósł kontynuację pobytu Jakuba Szymańskiego w ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, gdzie przyjmujący bronił numeru 23 w PlusLidze. Szymański pozostał ważnym elementem składu zespołu z Kędzierzyna-Koźla, utrzymując swoją pozycję na boisku i ciężko pracując na rozwój umiejętności. Jego doświadczenie i umiejętności techniczne były mobilizowane w walce zespołu o czołowe pozycje w krajowych rozgrywkach. Sezon stanowił okazję do wykazania się wysoką formą sportową na najwyższym poziomie polskiej siatkówki.

Jakub Szymański w sezonie 2025/2026 — ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Jakub Szymański grał w sezonie 2025/2026 dla ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w rozgrywkach PlusLigi, pełniąc rolę przyjmującego z numerem koszulki 23. To trzecia kolejna kampania siatkarza w zespole z Kędzierzyna-Koźla, gdzie kontynuował swoją przygodę po sezonach 2023/2024 i 2024/2025. W tym okresie Szymański skupiał się na konsekwentnej grze w linii przyjęcia i ataku, wspierając drużynę w starciach ligowych. Jego doświadczenie zdobyte w poprzednich latach w GKS Katowice oraz w reprezentacji Polski pozwalało mu utrzymywać solidny poziom w PlusLidze.

Jakub Szymański w sezonie 2026/2027 — powrót do GKS Katowice

Po trzech sezonach spędzonych w ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jakub Szymański wrócił do GKS Katowice na sezon 2026/2027 w ramach rozgrywek PlusLigi. Przyjmujący ponownie nosił nr 2 w zespole z Katowic, gdzie grał wcześniej w latach 2019–2023. Ten powrót stanowił zamknięcie cyklu dla siatkarza, który poprzez kilka lat doświadczeń w innych klubach powracał do swojej poprzedniej drużyny. W GKS Katowice Szymański miał możliwość ponownego wykazania się swoimi umiejętnościami w jednej z czołowych drużyn polskiej siatki.

Źródło: plusliga

Najczęstsze pytania

Ile meczów i setów rozegrał Jakub Szymański w całej karierze?

Jakub Szymański rozegrał 151 meczów i 444 sety na przestrzeni całej kariery siatkarskiej, działając na pozycji przyjmującego w polskich klubach oraz zagranicą.

Jakie są statystyki ataku Jakuba Szymańskiego?

W karierze Jakub Szymański wykonał 2098 ataków, z czego 978 było skutecznych (46,62%). Uzbierał 170 bloków w ataku, 163 błędy i łącznie 1155 punktów w statystyce generalnej.

Ile asów serwisowych ma Jakub Szymański?

Jakub Szymański zagrał 103 asy serwisowe w całej karierze przy 337 błędach serwisu z 1200 wykonanych serwisów, co daje mu średnią 0,232 asa na seta.

Gdzie gra Jakub Szymański w sezonie 2026/2027?

W sezonie 2026/2027 Jakub Szymański gra w GKS Katowice w PlusLidze na pozycji przyjmującego z numerem koszulki 2, po powrocie do klubu z ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.